تبلیغات
آرامیس - مردسالاری و زن سالاری
آرشیو موضوعی
نظرسنجی
نظراتون در مورد این وبلاگ؟


سخن روز

صفحات وبلاگ

خبرنامه
لینكستان
جستجو
جستجوگر گوگل

Google


کل صفحات وب
آرامیس (میهن بلاگ)

:: مردسالاری و زن سالاری

سلام به همه دوستان عزیزم قبل از هرچیز باید بگم دم همتون گرم خیلی چاکریم. واقعا نمیدونم با چه زبونی ازتون تشکر کنم و بگم واقعا خوشحالم که دوستان خوبی مثل شما دارم. از همتون ممنونم بخاطره حمایتها و سرزدنهاتون. از اینکه توی وبلاگهاتون نوشتین و من رو تنها نگذاشتین. همتون رو دوست دارم و امیدوارم بتونم محبت های شماعزیزان رو جبران کنم. دیگه تک تک اسم نمیبرم و همینجا از همه دوستانم تشکر میکنم. همچنین از دوستانی که من رو لینک کردن سپاسگزارم.

و اما موضوع این هفته :

مردسالاری و زن سالاری

 امروزه تو خیلی از خانواده ها بحث بر سر این موضوع زیاده، تو اکثر خانواده ها مرد حرف اول و آخر میزنه ولی به نظر شما این درسته ؟؟؟ این که مرد خانواده چون اسمش مرده و چون اینکه بزرگتر یک خانواده هرچی گفت زن و بچه ها رو حرفش هیچی نگن اصلا درست نیست. البته این رو هم بگم در بعضی از خانواده ها مرد خانواده به قدری حرفها و رفتارش درست است که کسی جرات نداره حرفی بزنه.... حتی مادر خانواده هم موافق پروپاقرص پدر هست.

ولی بحث من در مورد اون خانواده هایی هست که پدر زیر بار هیچ حرفی نمیره و حرف حرفه خودشه، حالا چه درست و چه غلط ! ! ! توی این خانواده به نظر من آرامشی وجود نداره و در اکثرمواقع جنگ و دعوا و ناسازگاری وجود داره تنها راه حلی که میتونم بگم اینه که تا جایی که میتونین اعتراض کنید و سعی کنین پدرتون رو  متوجه اشتباهش بکنید راه های دیگری هم وجود داره که به علت زیاد شدن مطلب بعدا عرض خواهم کرد.

یک نوع دیگه از خانواده ها هستن که زن همه کارست و مرد جرات نداره رو حرف خانومش حرف بزنه، تازه این که خوبه ببین خانومه خونه چیکار کرده که حتی وقتی تلفن میزنه مرد از روی صندلی محل کارش نا خودآگاه بلند میشه. چرا میخندی فکر میکنی شوخی میکنم نه اصلا من این رو با چشم خود دیدم که مردی تا خانومش زنگ میزد از ترسش از جاش بلند میشد و حرف میزد.

دسته  دیگه خانواده ای هست که زن میخواد بگه در اصطلاح حرف حرفه خودشه و این رو میخواد به دیگران هم نشون بده ولی باید عرض کنم که درست برخلاف همچین چیزی هست و حرف آخر رو مرد خانواده میزنه یعنی خانوم نظرشو و حرفش رو میزنه آقا هم گوش میکنه ولی دست آخر اون کاری رو میکنه که خودش میپسنده البته اینم نوعی مردسالاری هست ولی شدتش از اون نوع اولی کمتره

از همه این حرفا بگذریم حرف رو کم میکنم و میرم سر نتیجه گیری و ایده آل ترین خانواده :

باید بگم چیزی به عنوان مردسالاری و زن سالاری نباید وجود داشته باشه مرد و زن با هم زندگی میکنند. باید شریک زندگی باشن، در مشکلات و مسائل زندگی باید با کمک و همفکری هم جلو برند و خلاصه اینکه همیشه و همه حال یارویاور هم باشند، اختلاف نظر همیشه وجود داره و هست همونطور که بین زن و شوهرها دعوا وجود داره، " البته دعوا نمک زندگیه " میشه با اندکی گذشت همه چیرو حل کرد.

ببخشید که این دفعه زیاد حرف زدم ؛ البته نکات دیگری هم بود از جمله اینکه ممکنه در خانواده ای فرزند سالاری هم باشه که ماشالله هزارماشالله تعدادشون هم کم نیست ولی ما اصلش رو گفتیم انشاالله دفعات بعد در مورد فرزند سالاری هم مینویسم.

لطفا نظراتتا ن را با ما در میان بگذارید - آرامیس

:: نوع مطلب : عمومی ,

:: نوشته شده توسط : آرامیس در سه شنبه 27 شهریور 1386 و ساعت 05:09 ق.ظ

:: ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت   نظرات ( )

:: مطالب پیشین